Blog Yazarak Ayda Ne Kadar Kazanırım?

internetten para kazanma

Blog açarak düzenli yazı yazabilirseniz emin olun ciddi bir meblağ kazanabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağına gelince, öncelikle bildiğiniz veya ilginiz olan bir konuyla ilgili olmasında fayda var.

Eğer örgü ve el işlerinden anlıyorsanız kazak örgü, dantel ve oya üzerine bir blog açarsınız eğer tarihe ilgiliyseniz önemli tarihler, tarihteki önemli şahıslar vb üzerine açabilirsiniz. Başarı kişiden kişiye değişen göreceli bir kavramdır fakat ilk yılında günlük 1000 ziyaretçiye ulaşmanız blogunuzun geleceğinin parlayacağı anlamına gelmektedir.

İçeriklerinizi genişletip hergün içerik girmeye devam edin. ilk etapta reklam eklemeyebilirsiniz. Günlük 2K-3K ziyaretçiye ulaştığınızda AdSense başvurunuzu yapın. Unutmayın en çok kazandıran en güvenilir şirket Google AdSense den başkası değil.

Bir yıl boyunca yılmadan yorulmadan özgün içeriklerinizi girmeye devam edin, arı gibi çalışın. Bir süre sonra günlük 10K-20K arasında bir hit yakalayabilirsiniz. Elbette burada site içi çalışmaların yanında site dışı seo çalışması da yaptırmanız gerekiyor. Sadece özgün içerik girmek çok büyük bir şeydir ama bunu site dışı çalışmalarla desteklerseniz çok daha hızlı yol alırsınız. Bu konuda işini bilen insanlardan destek alabilirsiniz sakın ola spam linklere bulaşmayın.

Günlük 10K ziyaret alan bir site sektöre göre değişmekle birlikte 1000TL-2500TL arasında bir reklam geliri almaktadır. Bu geliri artırmak sizin elinizde.. indeks sayınızı artırabilirsiniz, veya reklam yerleşiminizi optimize edebilirsiniz.

Blog yazarak ayda 10000 TL kazanan da var 500 TL kazanamayan da çoktur bunun temel espirisi çok yazmak, düzenli yazmak ve gerçekten özgün şeyler yazmak. Yazarken para kazanmayı değil yararlı olmayı düşünerek yazarsanız çok daha verimli olur bloğunuz. Sonuç olarak blog ile para kazanma hayal değil gerçektir yeter ki yapan olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Takipte Kalın

1BeğenenlerBeğen
15TakipçilerTakip Et
3TakipçilerTakip Et

Son Yazılar