Büyük Dosyaları Paylaşma Yolları ve Upload Siteleri

büyük dosya paylaşımı

E-Postaya sığmayacak kadar büyük dosyaları çok çeşitli yollarla gönderebilirsiniz. Bunların başında DropBox geliyor.

DropBox

Abone olduğumuzda 2 GB lık depolama alanına sahip olabiliyorsunuz. Kayıtlı DropBox kullanıcılarına, dosya ya da klasörlerin bağlantısını yollayabilirsiniz. Ayrıca aylık 9.99 dolardan başlayan fiyatlarla,100 GB ek alan satın alabilirsiniz. DropBox’ın yaygın desteği albenisini daha da artıran bir unsur.

Box adlı hizmet paylaşma işlevi bakımından DropBox’a benzese de ücretsiz sürümüyle kullanıcılara 10GB lık boş alan sağlıyor. En büyük dezavantajı ise ücretli versiyona geçilmediği sürece 250MB yüksek dosya gönderemiyorsunuz.

SugarSnyc hizmeti

DrobBox’u hatırlatsa da önemli artılara sahip. Bu artılardan ilki sadece dosyalarla yetinmeyip, istediğiniz tüm klasörleri buluta yedekleyebilmeniz. Aylık 7.49 dolar en ucuz seçenek. Bununla 60GB lık boş alan alabiliyorsunuz.

MedaiFire uygulaması

10GB lık boş alan veriyor.2.49 dolar olan ödemeyle uzun dönem bulutta depolama yapabiliyorsunuz. Üstelik belge düzenleme özelliği de var.

Wetransfer

ücretsiz bir sürüm, Reklamlarla destekleniyor. Âmâ kayıt gerektirmeden tek seferde 2GB lık dosya aktarımına olanak tanıyor. Yüklemeler Wetransfer sunucularında yedi gün tutuluyor. Eğer plus sürümünü satın alırsanız(yıllık120 Avro)5GBlık parola korumalı aktarım ve 50GBlık uzun dönem depolama özelliklerine erişebiliyorsunuz.

Hıghtaıl

internette büyük dosya yollama da öne çıkan isimlerden biri. 2004’te hizmete girişinden beri hızla büyüdü. Günümüz şartları için epey sınırlı dosya aktarım verilerine sahip. Tasarım sektöründe çalışıyorsanız, büyük dosyalar hayatınızın önemli bir parçasıdır. Adobe 19.95 dolar karşılığında doğrudan göndermenin ötesinde dosya takibi ve çok kullanışlı bir PDF’e dönüştür özelliği de sunuyor. Egnyte ile kurumsal çalışma odaklı 5 ile 24 kullanıcılı şirketlerde çalışan,8 dolardan başlayan fiyatlarla 1TB depolama ve azami 2,5 GB dosya boyutu sunuyor.

Son Yazılar

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Yazınızı google da arama yaparken gördüm. Artık wetransfer eskisi kadar kullanışlı değil. Üyelik veya doğrulama kodu olmadan gönderime izin vermiyor. üstelik hala 2 gb’ye kadar limit var. Önerim SendGB sitesidir. 5 gb’a kadar ücretsiz dosya gönderiliyor. Dosyalar 1 yıl saklanıyor. Doğrulama kodu veya üyelik istemiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz