Perşembe, Eylül 23, 2021

Ethereum Nedir ? Ethereum Hakkında Merak Ettikleriniz

ethereum

Ethereum Nedir?

Blok zincirin merkeziyetsiz ve dağıtık yapısı üzerinde çalışan merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) geliştirilmesine imkan veren Ethereum projesi, bir kripto para birimi, ödeme yöntemi ve merkeziyetsiz uygulama platformunu bir araya getiren bir kripto para işletim sistemidir. Ethereum blokzinciri üzerinde, Akıllı Kontrat uygulamaları ile para, değer veya hizmet transferine imkan veren Jetonların oluşturulabilmesi mümkündür.

Nasıl Çalışır?

Bir ödeme aracı ve aynı zamanda bir para birimi olan Ethereum cüzdanlar arasında, herhangi bir aracıya ya da merkezi otoritenin onayına gerek olmadan doğrudan transfer edilebilir. Yapılan tüm işlemler, herkesin erişimine açık, şifreli, dağıtık yapıdaki bir kayıt defteri olan blokzincire, değiştirilemeyecek şekilde ve anonim olarak kaydedilir. İşlemlerin blokzincire yazılabilmesi için matematik formüllerini doğrulayan 20 farklı işlemci gücü (madenci) tarafından doğrulanması beklenir. Ethereum işlemleri ortalama 2–10 dakika içerisinde onaylanmaktadır.

BtcTurk Yatırma/Çekme Alt Limitleri Nedir?

0,001 ETH

BtcTurk Çekim Ücreti Nedir?

Ücretsiz

Ethereum (ETH) Nasıl Saklanır?

Ethereum, çevrimiçi, masaüstü, mobil, donanım ya da kağıt cüzdanlarda saklanabilir. Eğer blokzincirin tamamını senkronize etmek istiyorsanız masaüstü Ether Wallet ya da Mist Browser uygulamalarından birini kullanabilirsiniz. Ancak disk alanı ve internet bant genişliği harcamak istemiyorsanız 3. Parti masaüstü uygulamaları tercih edebilirsiniz. Eğer Ethereum cüzdanınızı yanınızda taşımak ya da Ethereum ile ödeme alan işletmelerde ödeme yapmak istiyorsanız mobil cüzdanları veya çevrimiçi cüzdanları (internet sitelerini) kullanabilirsiniz.

Myetherwallet.com en yaygın kullanılan çevrimiçi Ethereum cüzdanıdır. Mobil cüzdanlar için cihazınızın uygulama mağazasına göz atabilirsiniz. Seçeceğiniz cüzdanın, özel anahtarı ya da 12–24 kelimelik kelime grubunu sizinle paylaştığından emin olmalısınız. Sahip olduğunuz Ethereum’u sürekli internete bağlı olmayan, taşınabilir ve de güvenli donanım cüzdanlarında da saklayabilirsiniz. Donanım cüzdanlarından Ethereum gönderebilmek için cihazı bilgisayarınıza bağlamanız ve cüzdana ait uygulama aracılığıyla işlem yapmanız gerekiyor.

Ödeme işlemlerini, cihaz üzerindeki fiziksel butonlar ile şifre girerek yaptığınız için cüzdanınızı güvenle taşıyabilirsiniz. Ethereum adresinizi QR kodu olarak yazdırıp kağıt cüzdan olarak kullanabilirsiniz. Kağıt cüzdan kullanırken, özel anahtarınız ile genel anahtarınızı (Ethereum adresinizi) aynı yerde saklamamaya özen göstermelisiniz.

Ethereum’un mobil kripto para cüzdan alternatifi en fazla kripto paralardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

BtcTurk’te hesap oluşturarak Türk Lirası ile Ethereum, Bitcoin, Ripple XRP, Litecoin, Tether (USDT), Stellar Lumens alabilir ve BTC/USDT alım satım işlemleri yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR