Google AdSense Ne Kadar Kazandırır? #6

adsense kazanç

Bu yazımızın konusu AdSense reklam birimleri hakkındandır

AdSense reklam birimlerimiz  metin reklamlar, resim / video (zengin medya) reklamları ve bağlantı birimleridir. Bunun dışında bir de özel arama motoru var ama ona bu yazımızda değinmeyeceğiz. Reklam birimlerimiz bu üç çeşitten biridir. Çoğunlukla en iyi rekabet ve en iyi TBM için metin ve resim reklamları aynı anda aktif etmenizde fayda var.

Pek çok webamaster arkadaşımız reklam birimlerini sayfasına koymuyor halbuki iyi bir yerleşimle reklam birimleri çok iyi kazançlar getirmektedir.

Sitemizde 3 adet reklam birimi ( metin / resim ) ve 3 adet bağlantı birimi olmak üzere 6 reklam birimi yerleştirme hakkımız bulunmaktadır. Bu hakkımızı en iyi şekilde kullanmak ve en yüksek tıklama oranlarını elde edebilmek için doğru reklam birimi ölçüsünü seçebilmek çok önemlidir.

Genellikle en çok tıkalan reklam ölçüsü 336 x 280 reklam birimidir. Bu birimden mutlaka bir tane yazınızın içerisine koymaya bakın eğer sitenizde bunun için uygun yer varsa yan bar veya müsait ama dikkat çeken bir konuma yerleştirin gerçekten çok iyi tıklamalar aldığını görebilirsiniz. Diğer reklam birimi 160×600 dikey uzun skyscraper diye bilinen reklam ölçüsüdür. Bu reklam birimi de çok iyi bir tıklama alabilmektedir. Ben kendi tecrübelerimle 468×60 reklam biriminin çok tıklanmadığını gördüm elbette siz deneyerek de buna karar verebilirsiniz. En doğru yerleşim ve en iyi sonucu veren reklam birimleri ile çalışmak size optimum kazancı getirecektir.

Reklam birimlerinden bağlantı birimi olarak 728×15 bağlantı birimini logonuzun altına yerleştirirseniz daha çok dikkat çekebilir bunun dışında 200×90 gibi farklı ölçülerdeki bağlantı birimlerini yanbar kısmına veya yazı içlerine, yazı sonlarına veya resimlerin üstüne ekleyebilirsiniz. Size tavsiyem reklam birimlerine gereken önemi verin, ihmal etmeyin gerçekten çok iyi tıklama alıyorlar.

Yazımızda optimum AdSense kazancı için seçilmesi gereken reklam birimleri hakkında ipuçlarını vermeye çalıştık. Bu yazımız ile yazı dizimizin sonuna gelmiş olduk. Tüm arkadaşlarımıza bol kazançlar diliyorum..

Son Yazılar

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz