İnstagram’da Çok Beğeni Almanın Sırları Nelerdir?

instagram beğeni

Son yılların popüler kültürü olan, neredeyse hayatımızın tamamı haline gelmiş olan bir mecradan bahsedelim. Tabi ki İnstagraaaam! 🙂 Tüm gönderilere baksak bile yeniden baktığımız, her boş anımızda aklımıza gelen ilk şey olan, yeri geldiğinde fotoğraflarımızı bile onun için çektiğimiz bu mecra hayatımızın odak noktası oldu desek yeridir.

Hal böyleyken İnstagram kullanıcısı olan hemen hemen herkes daha çok takipçi ve daha çok beğeni isteğine büründü. E madem öyle, bizde sizler için biraz taktik verelim dedik. İnstagram da daha fazla beğeni almak için birkaç ipucumuz var. Denedikten sonra beğeni sayınızın mutlaka arttığını fark edeceksiniz. 🙂

Daha Fazla Beğeni İçin 7 İnstagram Sırrı

İlk başta tabii ki profilin azizliğinden bahsedeceğiz. Profiliniz sizin dış görünüşünüz. E içiniz kadar dış görünüşün de önemli olduğu aşikar. Profil demek ilk izlenim demek. Bu yüzden, kendi isminizi kullanmak istemiyorsanız bile akılda kalıcı bir isim, güzel bir profil fotoğrafı, kendinizle ilgili bir-iki satırlık bilgi ve varsa internet sitenize, yoksa isterseniz facebook profilinize bir link, iyi bir profilin olmazsa olmazları.

Şayet keşfet te görünmek istiyorsanız, tanımadığım kişilerde fotoğrafımı beğenebilir yeter ki artsın şu beğeniler diyorsanız profilinizi gizleme melisiniz. 

İnstagram’da iyi fotoğraf olması yetmez çok iyi fotoğraflar paylaşmalısınız. Hatta çok iyi fotoğraf olması da yetmez, birbiriyle uyumlu fotoğraflar seçin.  Bir gün manzara, bir gün insan, başka bir gün yemek fotoğrafı paylaşmayın. Her fotoğrafla ayrı telden çalmak yerine, belirli bir hedef kitleniz olsun.

Çekindiğiniz fotoğrafın bir anısı varsa bunu yazmaktan çekinmeyin. Hepimiz severiz kısa hikayeleri.

#paylaşım#yaptığınız #her #post #için#hastagh #kullanın. Ama asla bu şekilde değil 🙂 Hastagh’ler paylaşım yaptığınız fotoğrafın daha kolay bulunmasını sağlar. Bu yüzden önemi büyüktür. Örneğin Galata Kulesi’de çektirdiğiniz bir fotoğrafı paylaşacaksınız hastagleriniz kelime başına değil #galatakulesi #martılarlayolculuk gibi yapmalısınız. Aynı zamanda hastagh kullanırken çok popüler olan etiket kullanmak yerine spesifik etiketler tercih etmelisiniz. Mesela #anne#çocuk yerine #süperanne #süperçocuk gibi.

Kırmızı rengi boşuna trafik ışıklarına ve işaretlerine koymuyorlar. Boğanın dikkatini çeken şey elbette bizimkini de çekiyor. 🙂 Mavi ve yeşil daha cool renkler ama kırmızı bambaşka bir şekilde dikkat çekiyor. 

Yukarıda sıraladıklarımızın tamamını harfiyen yapıyor olsanız bile, diğer instagram kullanıcılarıyla etkileşime geçmezseniz takipçi sayınız bir yere kadar artar. Bir kullanıcı gönderinize yorum mu yaptı, mutlaka yorumuna cevap verin, o kişinin profiline bir bakın, bir kaç fotoğrafını beğenin, en beğendiğiniz fotoğrafına yorum yapın. Birisinin fotoğrafınızı beğenmesini veya fotoğrafınıza yorum yapmasını beklemeden siz harekete geçin.

Son Yazılar

İlgili Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz