Konu Özeti Hakkında Kısa Bilgi: Sahte Twitter Hesabı Nasıl Anlaşılır? Anlamanın Yolu Nedir?, Bir twitter hesabının sahte mi gerçek mi olduğunu nasıl anlayabilir? neye nereye bakılır? anlama yöntemi var mı? Sosyal ağlar ve internet ile ilgili bilgiler …

Bir twitter hesabının sahte mi gerçek mi olduğunu nasıl anlayabilir? neye nereye bakılır? anlama yöntemi var mı?

Twitter Hesabı Nasıl Tespit Edilir?

Sosyal ağlar ve internet üzerinden teknoloji geliştiren şirketler için sahte hesaplar çoğu zaman önemli sıkıntıların yaşanmasına neden olabilmektedir. Özellikle reklam verenlerin mağdur olmasından kaynaklı olarak, sosyal ağlara da dolaylı olarak zarar veren bu durum, Twitter için de oldukça sorun meydana getiren cinsten. Sahte hesaplardan ciddi anlamda kazanç elde eden kişiler,bir pazarın oluşmasını da sağlamış oldu. Sahte profillerin ticari olarak bir değerinin olması, çok daha ciddi önlemler alınması bakımından gözlerin Twitter’ın alacağı önlemlere çevrilmesine neden oldu. Imperial College London konuyla ilgili olarak bir araştırma yayınladı. 160 bin tweet dikkat alınarak yapılan bu araştırma sonucunda, gerçek ve sahte hesaplar arasındaki fark ortaya çıkarılmaya çalışıldı.

Gerçek hesaba sahip olan kişilerin davranış durumlarına bakıldığında, neredeyse ortak bir hareketle sabahları saat 7’den hemen sonra ve gece yarıları yoğun bir kullanım gözlemlendi. Sahte hesaplar da aynı şekilde incelendiğinde, atılan tweetler ve online kalma süresi dikkate alındığında, çok daha düzensiz bir davranışla karşılaşıldı. Gerçek hesap sahiplerinin hafta içinde daha fazla iletişim halinde oldukları görülürken, sahte profillerde durumun belirli bir düzlemde hareket etmediği sonucu çıktı. Bu araştırma sonucu ortaya çıkan bir durum dada bulunuyor. Twitter hesaplarının tespitinde belki o denli başarılı olamayacak olan bu araştırma sonuçlarına göre, Twitter kullanıcıları neredeyse ortak bir tavır geliştirmiş durumda. Facebook’un gün içinde kullanım miktarının da yüksek olması Twitter için çok daha farklı bir sonucu işaret ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz