Teknolojinin Gelişimi Ve Nesil

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, aslında bu resmin herşeyi anlattığı da gün gibi ortada. Herkes eskiden gazete okurken, artık internette gezerek çok fazla zaman geçirmeye başladık.

teknoloji bağımlığı

Konu ile ilgili olarak uzmanlar gençlerin bu yetişme düzeninde zarar görebileceğini ve kendilerini istediği gibi yetiştiremediğini ve yönlendiremediklerini düşünüyor. Özellikle bir çok uzmanın ortak noktada buluştuğu konu ise, kesinlikle eskiden araştırma konularının olduğu durumlarda ansiklopedi ve kitaplarda araştırmalar yapılırken, ayrıca konular öğrenildiği için bu konunun daha rahatlıkla başka konular da öğrettiğini düşünüyor.

Ancak bazı uzmanlara göre, edinilen bilgilerin internet üzerinden hızlı şekilde edinilmesi hem kendimize vakit ayırmak için daha uygun bir durum oluşturacak hem de farklı bilgilere zaman ayırmak için daha uygun bir ortam oluşturacağı konuşuluyor. Özellikle son dönemde artan teknoloji kullanımı ve internet kullanımının insanlar arasında yaygın şekilde öğrenmeye dayalı olması durumunda edinilen bilgilerin neticesinde internet de sizlere farklı bilgileri de aynı zamanda sunabilmekte. Bu sebeple bir çok uzman da internetin olumlu etkileri üzerinde durmaktadır. İşte tam da bu konular da göz önünde bulundurulduğunda çok rahatlıkla bilgiye ulaşmak ve bu bilgileri rahatlıkla kontrol edebilmekte de zorlanmamış oluyorsunuz.

Bundan sonraki süreç için farklı şeyler konuşulsa da, gerçekten de artık cep telefonlarına girerek yanımızda taşıdığımız internetin bir çok faziletini yaşadığımız ve gördüğümüz çok açık şekilde ortada görünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Takipte Kalın

1BeğenenlerBeğen
15TakipçilerTakip Et
3TakipçilerTakip Et

Son Yazılar