Pazartesi, Haziran 27, 2022

Tether (USDT) nedir? Tether hakkında merak ettikleriniz

Omni protokolü aracılığıyla Bitcoin blokzincirinde ve ERC20 akıllı kontratı olarak Ethereum ağında üretilip dağıtılan Tether (USDT), üreticisi Tether Limited tarafından “ABD Doları’na endeksli bir kripto para” olarak tanımlanmıştır.

Tether Nasıl Çalışır?

Tether, şifreleme simülasyonlarının geri alınması ya da verilmesine müsaade etmek için blokzincirler ile arabirim yapan açık kaynak kodlu bir protokol olan Omni protokolü aracılığıyla Bitcoin blokzincirde üretilmiştir. Daha sonra Ethereum ağında ERC20 akıllı kontratı olarak da yayınlanmıştır. ERC20 akıllı kontratlar, Ethereum ağı üzerinde yayınlanmış, işleyişi ve kuralları Ethereum blokzincirine yazılmış uygulamalardır. Bitcoin blokzinciri ve Ethereum ağındaki Tether işlemleri birbirinden bağımsızdır ve ağlar arasında karşılıklı transfer yapılamaz. BtcTurk, Omni protokolü aracılığıyla Bitcoin blokzincirde transfer edilebilen Tether’i desteklemektedir.

BtcTurk Yatırma/Çekme Alt Limitleri Nedir?

Yatırma: 1 USDT
Çekme: 10 USDT

BtcTurk Çekim Ücreti Nedir?

Ücretsiz

Tether (USDT) Nasıl Saklanır?

Omni protokolü üzerinde işlem yapabilmek için Omni protokolü üzerinde çalışan cüzdanlar kullanılmalıdır. Eğer Omni blokzincirin tamamını senkronize etmek isterseniz bilgisayarınızda Omni Wallet cüzdanı ile işlem yapabilirsiniz. Ethereum ağında işlem yapabilmek için ERC20 jetonlarını destekleyen Ethereum cüzdanları tercih etmelisiniz. Çevrimiçi cüzdan kullanarak, tüm cihazlardan Tether cüzdanınıza erişmek isterseniz Tether firması tarafından sağlanan çevrimiçi Tether cüzdanını kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON YAZILAR